Ben kimim ?

Université Paris I Panthéon Sorbonne’da strateji ve işletme master 2 eğitimini bitirdikten sonra, 2010’da iş hayatıma başladım. O günden bu yana, Paris’de reklam/medya/etkinlik/içerik ajansları, markalar ve çeşitli organizasyonlar için stratejik planlamacı olarak görev aldım (Publicis, Betc, Nestlé, Louis Vuitton, Leroy Merlin, Le Figaro…), ve expertizimi insights, davranış, ilgi alanları, ana ihtiyaçlar tanımı ve co-design / tasarım konularında geliştirdim (workshops ve eğitimler / 2 – 30 katılımcı ve üzeri).

Yıllar geçtikçe, insanlığı hayatlarımızdaki huzur ve tatminliği arttırmak adına yakından anlayıp tanımanın benim için daha özel ve büyük bir anlam taşıdığını fark ettim.

2015’de bir yandan freelance olarak çalışmayı sürdürerek, bir senelik bir coaching okuluna kayıt oldum (Serenity Coaching Institute) ve birincilik ile fransız dorevleti tarafından onaylı / RNCP sertifikalı şahsi ve profesyonel coaching diplomamı elde ettim.

O günden bu güne, şahısların özel hayatlarındaki hedeflerine ulaşmaları konusunda yardımcı oldum (>600 saat coaching) ve kurumsal ekiplere tasarım projelerinde destek oldum. Çeşitli röportajlar sayesinde dünyamızı yapıcı ve pozitif bir yönde değiştiren ilham perileri ile tanıştım. Onlardan öğrendiklerim ve deneyimlerim sayesinde metodlarımı ve görüşlerimi geliştirdim. Paris Iscom üniversitesinde, master 2 öğrencilerine, 4 sene boyunca uygulamalı Design Thinking eğitmenliği yaptım. Ayrıca, dernekler (kültürel / zihinsel sağlik) ve sosyal amaçlı kurumlar ve sosyal inkübatörler ile de çalışma şansını elde ettim. Bu girişimlerim hep yaratıcılığın farkındalık, fayda ve neşe üretmesine katkıda bulunma azmi ile enerji bulmuştur.

Neṣem Ertan

ertan.nesem@gmail.com – 0033. 6 77 27 16 24